250 Yıllık tarihi konak yandı!
Muratpaşa Balbey Mahallesi'nde bulunan 250 yıllık 2 katlı tarihi konak yanarak kullanılamaz hale geldi. İtfaiye ekiplerinin yoğun mesaisinin ardından söndürülen konakta yangının çıkış nedeni ile ilgili polis ekipleri inceleme başlattı.
![250 Yıllık tarihi konak yandı!](https://antalyaburada.com/images/haberler/250-yillik-tarihi-konak-yandi.jpg)
Antalya Muratpaşa Balbey Mahallesi 421 sokakta bulunan 259 yıllık 2 katlı tarihi konaktan alevlerin yükseldiğini görenler itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Adrese ulaşan itfaiye ekipleri tarafından yaklaşık 1 saatlik bir çalışmanın ardından yangın söndürülürken; konak ise kullanılamaz hale geldi.
Balbey Mahallesi Muhtarı Abdullah Uyaroğlu, konağın 250 yıllık bir geçmişinin olduğunu ve yıkımının planlandığını söyledi. Yangının çıkış nedeniyle ilgili polis ekipleri inceleme başlattı.
Tarih: 05-01-2024