1xbet betist supertotobet

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Acısu Deresi'nde riski azaltan yatırım!

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Serik Acısu Deresi'ndeki taşkını önleme çalışmalarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Acısu Deresi'nde riski azaltan yatırım!

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için çalışıyor.
 

Antalya ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.

 

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız yaptığı yazılı açıklamada "Antalya ilimizde yapılan makinalı çalışmalarla hem derelerdeki taşkın riskini azaltıyor, hem de turizm cenneti Antalya'nın mavi bayraklı plajlarının korunmasında rol oynuyoruz.
 

DSİ Genel Müdürlüğü’nce Serik ilçesine 2003-2020 yılları arasında günümüz fiyatlarıyla toplam 127.459.257 TL yatırım yapılmış olup, idari imkânlarla gerçekleştirilen 175 makinalı çalışma ile 192 782 dekar zirai arazi ve yerleşim yeri taşkından korunmuştur.

 

Serik Acısu Deresi Taşkın Kontrolü işi ile turizm tesisleri, tarım arazileri ve yerleşim yerlerinde taşkın riski minimum seviyeye indirilecektir.

 

Serik Acısu Deresi Taşkın Kontrolü işi kapsamında 7 bin 900 metre dere genişletmesi ve sedde teşkili ve ıslahı yapıldı.”dedi.

 

 

Tarih: 29-06-2020

FACEBOOK YORUM
Yorum