1xbet betist supertotobet

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Bayar: "Önce kamu yararını gözetmeliyiz"

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Gazipaşa’nın Kızılin mevkiinde yapımı planlanan 5 yıldızlı otelle alakalı Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’la bir toplantı gerçekleştirdi. Bayar, “Her ne yapıyorsak yapalım, önce kamu yararını gözetmeliyiz” diye konuştu

Bayar:

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Gazipaşa’nın Kızılin mevkiinde yapımı planlanan 5 yıldızlı otelle alakalı Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’la bir toplantı gerçekleştirdi. Bayar, “Her ne yapıyorsak yapalım, önce kamu yararını gözetmeliyiz” diye konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Gazipaşa Kızılin mevkiinde yapılması planlanan 5 yıldızlı otelle alakalı detayı bilgi almak ve kamu yararına değişiklikler yapılmasını sağlamak amacıyla Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ı ziyaret etti. Gazipaşa halkının sahile girişini engelleyeceği iddia edilen projeyle alakalı öncesinde toplanan bilgiler ve raporlarla birlikte Gazipaşa’ya hareket eden Başkan Nusret Bayar ve il yöneticileri, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven, Belediye Meclis Üyeleri ve konunun uzmanları ile bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.

 

Yapılan toplantıda, ‘Pazarcı Mahallesi’nin 4 parçaya bölünerek kamu zararı oluşturacak şekilde değersizleştirilmesi, imar adasının denize bakan cephesinin parselasyonunun dağıtım esas ve usüllerine uygun olmaması, D.O.P’un (Düzenleme Ortaklık Payı) yanlış hesaplanması’ gibi kaygılar masaya yatırılarak konuşuldu. Bilgi eksikliklerinin ve yanlışların giderilmesinin ardından, sunulan raporu ve itiraz dilekçesini bir kez daha inceleyerek gerekli adımları atacaklarını ifade eden Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, halkın sahillere ulaşamaması, sahillerden uzak kalması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, böyle bir duruma müsaade etmeyeceğini belirtti. Konuyu yakından takip edeceğini ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, önceliğin her zaman kamu yararı olduğunun bir kez daha altını çizdi. Başkan Bayar, “Biz öncelikle Gazipaşa halkının geleceğini düşünmek zorundayız. Zamanında Kemer’de, Side’de, Belek’te başımıza gelenlerin, planlanmamış, ilerisi düşünülmemiş projelerin nelere yol açtığını gayet iyi biliyoruz. Burada 30 yıl, 50 yıl sonrasını düşünerek hareket etmemiz lazım. Ben, başkanımızın burada olduğu müddetçe kamuya zarar verecek herhangi bir şeye müsaade etmeyeceğini biliyorum ancak, kendisinden sonra gelecek olanların da verebileceği zararı öngörerek, buna uygun hareket etmemiz lazım” şeklinde konuştu.

 

Başkan Nusret Bayar, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve İlçe Başkanı Ömer Güven’le birlikte, belediye binasındaki toplantının ardından CHP Gazipaşa İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelerek sohbet etti. Partililerin sorunlarını ve önerilerini dinleyen Bayar ve il yöneticileri, dile getirilen konuları bir bir not aldı.

Tarih: 06-03-2020

FACEBOOK YORUM
Yorum