1xbet betist supertotobet

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Bir ay içerisinde hizmete açacağız

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Uncalı Kent Mezarlığı’nda tamamlanma noktasına gelen yenileme çalışmasını yerinde inceledi. Projenin önemine dikkat çeken Başkan Böcek, Uncalı Kent Mezarlığını bir ay içerisinde hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Bir ay içerisinde hizmete açacağız

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim vaatleri arasında yer almamasına rağmen kentin ve halkın ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen projeler kapsamında yer alan Uncalı Kent Mezarlığı yenileme projesi tamamlanma aşamasına geldi. Başkan Muhittin Böcek Şubat 2022’de temeli atılan Uncalı Kent Mezarlığı’ndaki çalışmaları basın mensuplarının da katılımıyla yerinde inceledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri dairesi Başkanı Serkan Temuçin Başkan Böcek’e çalışmalar hakkında bilgi verdi.

BİR AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 5 bin metrekarelik alanda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Muhittin Böcek, “Yaklaşık 35 milyon TL’ye mal olan yenileme projemiz kapsamında daha önce 2 olan gasilhane sayımızı 6’ya, 12 olan morgu 36’ya çıkardık. 83 metrekare olan camiyi 250 metrekareye çıkardık. İnşallah bir ay içerisinde projemizi tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Halkımıza defin ve cenaze işlemleri konusunda daha modern koşullarda hizmet sunacağız” dedi.

CENAZE İŞLEMLERİNİN MERKEZİ OLACAK
Uncalı Kent Mezarlığı’nın cenaze ve defin işlemlerinin yapıldığı bir merkez haline geleceğini söyleyen Başkan Böcek, “Burada hem aile büyükleri, kaybettiğimiz yakınlarımız hem de şehitliğimiz var. Geçmişlerimize rahmet diliyoruz. Burada daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda hizmet edebilmeyi hedefliyoruz. Yurt dışına ve Türkiye geneline gönderilen cenazelerin merkezi de burası. Hem hijyen koşulları hem de ulaşım açısından Uncalı Kent Mezarlığımızda hayata geçirdiğimiz bu proje son derece önemlidir” diye konuştu.

ANNE VE AĞABEYİNİN MEZARINI ZİYARET ETTİ
Başkan Böcek, inceleme gezisi sırasında 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü de kutlayarak kadın basın mensuplarına çiçek takdim etti. Başkan Muhittin Böcek incelemelerin ardından Uncalı Kent Mezarlığı’nda bulunan annesi ve abisinin mezarını da ziyaret ederek dua etti.

Tarih: 08-03-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum