1xbet betist supertotobet

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Büyükşehir Akseki’de defne fidanı dağıttı!

Yerelden kalkınmayı ilke edinen Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akseki Sinanhoca Mahallesi’nde çiftçiye defne fidanı dağıtımı yaparak, defne sabunu yapımını anlattı.

Büyükşehir Akseki’de defne fidanı dağıttı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçelerde üreticiye yalnızca fide, fidan desteği sağlamakla kalmıyor, çiftçiye bu ürünlere nasıl katma değer katacağını, daha fazla nasıl gelir elde edilebileceğini de anlatıyor. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Akseki Sinanhoca Mahallesi’nde vatandaşlara defne fidanı dağıtılarak, defne sabunu yapımı da uygulamalı olarak gösterildi.

UYGULAMALI EĞİTİM
Sinanhoca Mahallesi’nde Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Eğitim ve Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ilk olarak defne üretimi hakkında bilgilendirme yapıldı. Eğitimin ardından defne ağacından hangi ürünlerin elde edilebileceği, defne sabunu yapımı uygulamalı olarak anlatıldı. Sinanhoca Mahalle Muhtarı Hasan Arslan, hem fidan dağıtımı hem de eğitim için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür etti.

ÜRÜNE KATMA DEĞER KATILIYOR
Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürü Saadet Tuğrul Ay, her bölgenin coğrafyasına uygun fide ve fidan dağıtımları yaptıklarını belirterek asıl amaçlarının ürüne katma değer katıp, üreticinin daha iyi para kazanmasını sağlamak olduğunu söyledi. Akseki Sinanhoca Mahallesi’nde defne üretiminin yaygın olarak yapıldığına dikkat çeken Ay, “Eğitimde üretimle ve kurutmayla ilgili sorular oldu, onları yanıtladık. Sonrasında da defne sabunu yapımını gösterdik. Büyük bir ilgi gördü” dedi.

Tarih: 31-03-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum