içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Dokuma Park müzelerine 9 bin 152 ziyaretçi

Kepez Belediyesi'nin kültür ve sanat adası Dokuma Park’taki müzeleri, Kurban Bayramı tatilinde 9 bin 152 kişi ziyaret etti.

Dokuma Park müzelerine 9 bin 152 ziyaretçi

Dokuma Park’ın, Anadolu Oyuncak Müzesi, Bir Zamanlar Antalya Müzesi, Anadolu Şehitler Müzesi, Antalya Araba Müzesi ve Modern Sanatlar Galerisi Kurban Bayramı tatilinde binlerce ziyaretçi ağırladı. Kepez Belediyesi'nin kültür ve sanat adası Dokuma Park’ta bulunan müzeleri 18-23 Haziran tarihleri arasında toplam 9 bin 152 kişi ziyaret etti.  En çok ziyaretçi çeken müze, 4 bin 790 kişiyle Antalya Araba Müzesi oldu.  Nostaljik araçların sergilendiği müze, araba tutkunlarının ilgisini çekti.  Anadolu Oyuncak Müzesi ise 1641 ziyaretçi ağırlayarak ikinci sırada yer aldı. Her yaştan ziyaretçinin ilgisini çeken oyuncaklar, nostaljik bir yolculuğa çıkma fırsatı sundu. Müzede, binlerce oyuncak 15 salonda, 15 ayrı temada ve 15 farklı düzenlemede sergileniyor.

MÜZELERE YOĞUN İLGİ

Bir Zamanlar Antalya Müzesi, Antalya’nın tarihine ışık tutan sergi alanlarıyla 941 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Müzede; Doğa, Tarih, Arkeoloji, Turizm, Çeşitli Yöneticiler, Ünlüler, Aileler, Geleneksel Mimarlık, Kaleiçi, Mutfak, Deniz, Geleneksel Törenler (Düğün Sünnet vs), Göçler, Yörük Kültürü, Ulaşım ve Haberleşme, Basın Tarihi, Fotoğrafçılık, Altın Portakal Festivali ve diğer festivaller, Eğitim, Sağlık, Sanat, Edebiyat, Spor, Geleneksel Esnaflar, Endüstri gibi kentin ana konuları yer alıyor. Şehitlerin hatıralarını barındıran Anadolu Şehitler Müzesi’ni ise 1100 kişi ziyaret etti.  Şehitler Müzesi, 25 farklı konu başlığı, 3 diorama, 1 şehit evi canlandırmasıyla tarihe tanıklık etmiş yüzlerce objeyi barındırıyor. Sanatseverlerin en önemli buluşma noktası olan Dokuma Park Modern Sanatlar Galerisi de 680 sanatseveri ağırladı.

Tarih: 27-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum