içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

F-16’lardan Antalya semalarında muhteşem gösteri

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Türk Hava Kuvvetleri’nin F-16 uçakları Antalyalılara muhteşem bir gösteri sundu. Binlerce Antalyalı sahilde F-16’ların uçuşlarını büyük bir ilgiyle izledi.

F-16’lardan Antalya semalarında muhteşem gösteri

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleriyle Antalyalılara unutulmaz bir bayram coşkusu yaşatıyor. Şehrin dört bir yanında süren etkinliklerin yanında Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalyalıları muhteşem bir gösteriyle buluşturdu. Türk Hava Kuvvetleri’nin F-16 uçakları Cumhuriyetin 100. Yılında Antalya semalarında muhteşem bir gösteriye imza attı.  Binlerce Antalyalı F-16’ların gösterini izlemek için Konyaaltı Sahiline akın etti. Çocuğu, genci yaşlısı 7’den 77’ye binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla F-16’ların gösterini izledi.

GÖSTERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
F-16’ların gösterisini Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Valisi Hulusi Şahin ile birlikte izledi. Saat 13.00 itibarıyla F-16’ların Antalya semalarında gözükmesiyle büyük bir coşku oluştu. Sahili dolduran on binler ellerinde Türk bayraklarıyla F-16 pilotlarını selamladı. Birçok tekne de denizden F-16’ların gösterisine ortak oldu. 30 dakikalık gösteri büyük bir beğeni topladı. 4 adet F-16 uçağı yaptıkları uçuşlar ile izleyenler alkış aldı. Gösterinin sonunda 4 F-16 pilotu sahilde kendilerini izleyen vatandaşları selamlayarak Antalya semalarından ayrıldı. Daha sonra ise Sahil Güvenlik ve Polis helikopterleri kısa bir gösteri uçuşu yaptı. 

Tarih: 30-10-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum