içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Ferhat Yıldız yardım talebinde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Antalya Özel Okullar Platformuyla yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Bayar, “Daha nitelikli ve kaliteli eğitim için özel okullarımızın ayakta kalmasına destek olmalıyız” diye konuştu

Ferhat Yıldız yardım talebinde bulundu.
Haberi Sesli Dinle

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, CHP Antalya İl Başkanlığı binasındaki makamında Antalya Özel Okullar Platformu sözcüsü Ferhat Yıldız ve platform üyelerini ağırladı. Platformla gerçekleştirdiği görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Bayar, “Ülkemizin kurtuluşunun temeli eğitimdir. Çağdaş, laik ve nitelikli bir eğitim için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. Ülkemizde 11 bini aşkın özel okulda görev yapan 400 binden fazla personel bulunmaktadır. Eğitim kurumu olmanın yanında ciddi bir istihdam kaynağı da olan özel okullarımıza sahip çıkmak, ayakta kalmaları için onlara destek olmak zorundayız. Özel okullardaki eğitimin daha nitelikli olması ve çocuklarını özel okullarda okutmak isteyen ailelere destek olunması açısından, özel okullara daha önceki süreçte verilen destekler tekrarlanmalıdır” ifadelerine yer verdi.

Antalya Özel Okullar Platformu Sözcüsü Ferhat Yıldız, koronavirüs salgını sürecinde sosyal mesafe sebebiyle devlet okullarında oluşacak olan öğrenci sayısı yükünü, özel okulların boş kontenjanlarına aktarılması konusunda özel okulların sorumluluk alabileceğini ifade etti. Yıldız, “Bizler eğitimde devletin yükünü azaltıyoruz. Bugün devlet okulunda okuyan bir öğrencinin devlete maliyeti 8.500 lira civarıdır. Birim öğrenci maliyeti özel okulların kontenjanına göre belirli oranda verilirse, özel okullar zarar görüp kapanmaz. Özel okullarda yüzde 8 KDV’nin kaldırılması, öğretmenlere verilen eğitim ödeneklerinin yeniden verilmesi ve kiralık okullardan stopaj alınmaması gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığından isteğimiz bu yöndedir. Daha verimli, daha kaliteli eğitim-öğretim için bu uygulamalar yapılmalıdır. Bizlere bu konuda destek veren CHP Antalya İl Başkanımız Nusret Bayar’a teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Tarih: 10-06-2020

FACEBOOK YORUM
Yorum