1xbet betist supertotobet

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Feslikan er meydanı A'dan Z’ye hazır

Konyaaltı Belediyesi'nin bu yıl 24'üncüsünü düzenleyeceği Feslikan Yaylası Yaz Şenliği etkinliklerinin hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Belediye Başkanı Semih Esen, “Şenliğin ilk günü olan 23 Temmuz’da Funda Arar sahne alacak. İkinci gün ise 55'i başpehlivan olmak üzere 1000 pehlivan er meydanına çıkacak” dedi.

Feslikan er meydanı A'dan Z’ye hazır

Konyaaltı Belediyesi'nin bu yıl 24’üncüsünü düzenleyeceği Feslikan Yaylası Yaz Şenliği hazırlıkları tamamlandı. 23-24 Temmuz'da düzenlenecek Feslikan Yaylası Yaz Şenliği’nin ilk günü saat 21.00’de Funda Arar sahne alacak. Etkinliğin ikinci günü olan 24 Temmuz Pazar günü ise aralarında Kırkpınar Başpehlivanı Cengizhan Şimşek'in de yer aldığı 55'i başpehlivan olmak üzere 1000 pehlivan er meydanına çıkacak.

“KADİM GELENEĞİ SÜRDÜRECEĞİZ”
Feslikan Yaylası Yağlı Güreşleri ve Yaz Şenliği etkinliklerinin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, hedeflerinin kadim Türk ve Anadolu geleneği olan yağlı güreşleri gelecek nesillere aktararak yaşatmak olduğunu belirtti. Feslikan Yaylası’nda düzenleyecekleri etkinlikler ile Ata sporunu geniş kitlelere duyurmayı hedeflediklerini dile getiren Esen, pehlivanların Feslikan'da kemeri kazanma hırsıyla er meydanına çıkacağını söyledi. Gerek Antalya’da gerekse ülke genelinde yağlı güreşin güçlü olmasını istediklerini dile getiren Esen, bu noktada Konyaaltı Belediyesi olarak üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini söyledi. Antalyalı pehlivanların er meydanlarındaki başarılarına değinen Esen, “Bizler, er meydanlarındaki Antalyalı pehlivanların başarılarının devam etmesi için çalışacağız. Bunun için de pehlivanların yetişmesi için alt yapıya ağırlık vererek ata sporumuzun gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

ALİ GÜRBÜZ UNUTULMADI
Toplantıda başpehlivan Ali Gürbüz’ün Feslikan’da yer almayacağını bildiren Başkan Esen, “İkinci kez baba olan başpehlivan Ali Gürbüz’ü tebrik ediyorum. Ancak kendisi koronavirüs rahatsızlığı nedeniyle karantinada ve güreşlere katılamayacak. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

“KIRKPINAR'DAN SONRA EN ÖNEMLİ ORGANİZASYON”
Toplantıda konuşan başpehlivan Cengizhan Şimşek, çocukluk yıllarından itibaren güreştiği Feslikan'a altın kemerle katılmanın gururunu yaşadığını dile getirdi. Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil ise Kırkpınar'ın ardından Feslikan'ın en iddialı çayır olduğunu dile getirdi. Feslikan Yaylası'nda çocukluğundan itibaren güreştiğini aktaran Yeşil, güreş severleri güreşlere davet etti. İsmail Balaban da ata sporuna desteğinden dolayı Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'e teşekkür etti. Balaban, Feslikan'daki güreşlerin Kırkpınar'dan sonra en önemli organizasyon olduğunu, her pehlivanın centilmenlik anlayışıyla mücadele edip kazanmayı hedeflediğini dile getirdi. Toplantıda başpehlivanlar Kürşat Şevki Korkmaz, Okan Acar, Furkan Durmuş Altın da yer aldı.

Tarih: 23-07-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum