içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Kırkpınar’da başpehlivan Yusuf Can ZEYBEK

Ön eleme müsabakalarıyla 4 gün süren 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri finalinde Yusuf Can Zeybek ile Mustafa Taş karşı karşıya geldi. Puanlama güreşine kalan müsabakanın 50’inci dakikasında Yusuf Can Zeybek, Mustafa Taş’ıyenerek üst üste ikinci kez Başpehlivanlık unvanını elde etti.

Kırkpınar’da başpehlivan Yusuf Can ZEYBEK

664. Kırkpınar Ağası Belli Oldu

Sarayiçi Er Meydanı 664’ üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde güreş ağası ihalesini 34 milyon 571 bin 952 lirayla iş insanı Ufuk Özünlü kazandı.

Her yıl Edirne’de düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri, temmuz ayı başında gerçekleştirildi. Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Türkiye’nin en köklü ve en prestijli spor organizasyonlarından biri olarak, her yıl binlerce izleyiciyi Sarayiçi Er Meydanı’nda ağırlıyor. Bu yıl da birbirinden iddialı isimlerin mücadele ettiği turnuva büyük ilgi gördü.

Başaltına Manavgat imzası

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan GüreşleriBaşaltı boyunda Manavgat Belediyesi’nin güreşçisi Kemal Şahin final yaparak Başpehlivanlığa, Büyük Ortada kategorisinde güreşen İlker Durmuş ise üçüncü olarak Başaltı Pehlivanlığına yükseldi.

Tarih: 09-07-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum