1xbet betist supertotobet

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

MMO'dan öğrencilere 'tercih' desteği

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, 27 Temmuz’da başlayıp 5 Ağustos’ta sona erecek olan Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) tercihleri öncesi, üniversite adaylarına tercih desteği vereceklerini açıkladı. Atmaca, mühendisliğe ilgili adayların Odamıza ulaşarak makina mühendisliği dallarıyla ilgili bilgi alabileceklerini belirtti.

MMO'dan öğrencilere 'tercih' desteği

Makina Mühendisleri Odası'na bağlı birçok mühendislik alt dalının bulunduğunu ifade eden Başkan Atmaca, Makina, Endüstri, İşletme, Sanayi, Uçak, Havacılık, Uzay, Sistem, Makina Teknik Metot, İmalat-Üretim, Üretim Tekniği-Sistemleri, Mekatronik, Otomotiv ve Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerini düşünen öğrencilerimizi bu bölümlerle ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgilendirmeye hazır olduklarını aktardı.

Atmaca, Makina Mühendisleri Odası’nın yurt içinde ve yurt dışında bu bölümlerden mezun olarak diploma ve ruhsatname almış tüm mühendisleri çatısı altında buluşturmaya yasal yetkili olduklarına vurgu yaparak, “Üniversite adayları Odamızda görev yapan teknik görevli arkadaşlarımız ve Şube Yönetim Kurulu üyelerimizden tercih dönemi boyunca hafta içi her gün mesai saatleri içerinde her türlü bilgiyi alabilirler" dedi.

Üniversite adaylarının tercih döneminde hayalini kurduğu bölümleri seçmelerinin önemine vurgu yapan Atmaca, hedefledikleri bölümleri tutturamayacağını düşünen adayların acele etmeden, ne istediğini bilerek karar vermeleri gerektiğini söyledi. Öğrencilere mezun olduklarında istihdam olanağı olan meslekleri tercih etmeleri tavsiyesinde bulunan Başkan Atmaca, "Bilimsel bilgiye dayanan mühendislik mesleği, üniversite giriş aşamasında en çok tercih edilen bölümlerin başında geliyor. Mühendislerimizin sorunları her geçen gün biraz daha artsa da çağımız teknoloji çağı ve teknoloji deyince ilk akla gelen mühendislerimizdir. Endüstri 4.0'ı yakalayabilen ve önüne geçebilen, daha zengin ve mutlu bir ülke olmamızın en önemli unsuru mühendislerimizdir ve bu nedenle ülkemizin mühendislerden beklentisi çok fazla. Dolayısıyla mühendislik ile başka bölümler arasında tercih yapmakta zorlanan gençlerimize 'geleceğin mesleği olan mühendisliği' hangi mühendisliği seçeceği noktasında kararsız olan gençlerimize de çok farklı dallarda istihdam alanı sağlayabilen makine mühendisliğini öneriyorum" diye konuştu.
 

Tarih: 26-07-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum