içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Yazıklar olsun! Dedi ve toplantıyı terk etti!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da katıldığı Antalya ile ilgili koordinasyon toplantısında Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan'ın video konferansı terk ettiği ortaya çıktı.

Yazıklar olsun! Dedi ve toplantıyı terk etti!
Haberi Sesli Dinle

Antalya için yapılan koordinasyon toplantısında, Ak Partili Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan'ın tepkisi toplantıya damga vurdu. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un, Serik Belediyesi ile ilgili günübirlik alan işletmecisinden 500.000 tl rüşvet aldığını önü sürmesinin ardından Serik Belediye Başkanı Aputkan “Devletin bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun” diyerek toplantıyı terk etti.

Başkan Enver Aputkan toplantıda yaşanan gerginliği sosyal medya hesabından şu şekilde aktardı:
“Bugün saat 14:00’da Antalya'mız ve ilçelerinde yapılacak yatırımlar ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, Ak Parti ve MHP milletvekillerimiz, Ak Parti ve MHP belediye başkanlarımız, Ak Parti ve MHP il/ilçe başkanlarımız ve kurum müdürlerimizin katılımıyla telekonferans toplantısı yapılmıştır.

Toplantı sırasında Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Sayın Abdurrahman Başkan ve Ak Parti Milletvekili Sayın Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, benim de söz alarak açıklamalarda bulunduğum günübirlik alanlarla ilgili, Turizm Bakanı konuşmasının bir yerinde; Serik Belediyesi tarafından günübirlik alanda bulunan işletme sahibinden 500.00 Lira para alındığını belirtmesi üzerine, ben söz alarak 13 aylık belediye başkanıyım diye söze başlayınca, Dışişleri Bakanı ‘Başkan olay sizinle ilgili değil, daha önceki döneme ait bir olaydır’ dedi. Turizm Bakanı da aynı şekilde daha önceki döneme ait dedi. Ben de Turizm Bakanına ‘Devletin bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun’ dedim ve toplantıdan ayrıldım.

60 civarında kişinin katıldığı bu toplantıda geçen 500.000 lira para alınma olayı ile ilgili 2 Bakan'dan, sayın milletvekillerimizden ve 2 il başkanımızdan gerekli açıklamaların yapılmasını istiyorum. Bu 500.000 lira konusuyla ilgili sayın İçişleri Bakanımızdan soruşturma yapılması için müfettiş talebinde bulunacağım."

Tarih: 06-05-2020

FACEBOOK YORUM
Yorum